Nasza specjalność

Domy Bielsko-Biała

Rynek nieruchomości na terenie Bielska-Białej i okolicy rozwija się z każdym rokiem. Powstają nowe zabudowania w prestiżowych dzielnicach, kusząc pięknym widokiem i doskonałymi warunkami mieszkaniowymi. Podgórskie tereny cieszą się dużą popularnością wśród osób ceniących sobie komfort i wygodę codziennego życia. Dla wielu są one spełnieniem marzeń o gospodarstwie domowym w otoczeniu gór. Cisza, spokój i kojąca okolica to powód, dla którego coraz więcej osób decyduje się kupić dom w Bielsku-Białej, lub na jego obrzeżach.

Ekonomia – domy na sprzedaż Bielsko

Jednym z podstawowych aspektów decydujących o zakupie nieruchomości przez potencjalnie zainteresowanego nabywcę jest ekonomia całego przedsięwzięcia. Ekonomia nieruchomości określa wszystkie opłaty związane z przeprowadzeniem operacji zakupu i późniejszej eksploatacji. Cena domu na sprzedaż w Bielsku-Białej i okolicach uzależniona jest przede wszystkim od lokalizacji. Im dom jest dalej położony od centrum, tym jego cena jest niższa. Nieruchomości znajdujące się w centrum z oczywistych względów są najdroższe – zapewniają one bowiem najszybszy i najprostszy dostęp do urzędów, galerii handlowych, rynków, kościołów, placów zabaw czy stadionów.

W kontekście domu na sprzedaż (Bielsko-Biała i okolice) kluczową kwestią jest również motyw sprzedaży – o ile decydujemy się na zakup od osoby prywatnej. Jeśli bowiem danej osoby zależy na szybkiej sprzedaży to cena jest zazwyczaj niższa, a procedury związane z przejęciem nieruchomości są również szybsze. Szacuje się, że w przypadku chęci sprzedaży domu przez osobę prywatną czas potrzebny na przeprowadzenie całej transakcji to minimum 5 miesięcy.

Oczywiście cały proces może zostać zoptymalizowany poprzez skorzystanie z pomocy doświadczonych ekspertów rynku nieruchomości skontaktuj się, których wiedza pozwoli przyspieszyć cały proces i da gwarancję najwyższej jakości przeprowadzanych działań. Konstrukcje umów i poszczególnych transakcji pozwalają zabezpieczyć kupującego i zagwarantować mu spokojny sen.

domy bielsko
bielsko-biała nocą

Doświadczenie zdobyte w trakcie wielu realizacji pozwala zarówno dobrze zareklamować, jak i zaprezentować daną nieruchomość, co pozwala uzyskać znacznie lepszą cenę przy sprzedaży. Analogicznie w przypadku chęci zakupu – dzięki znajomości rynku możemy w skuteczny sposób obniżyć ceny nieruchomości i uzyskiwać dodatkowe korzyści, wynikające z zawarcia korzystnej umowy. W obu przypadkach najważniejszą kwestią bezsprzecznie pozostaje i tak bezpieczeństwo. Dzięki obecności ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i jego numerowi w umowie pośrednictwa możemy przekazać sprawę agentowi i spać spokojnie.

To miejsce w którym możemy dodać Twoją ofertę!

Prezencja w przypadku domu na sprzedaż Bielsko

Jednym z kluczowych aspektów w całym procesie sprzedażowym jest odpowiednie przygotowanie domu na odwiedziny potencjalnych kupujących. Niezależnie od tego czy dotyczy to domów wolnostojących, bliźniaków, czy domów jedno- lub wielorodzinnych. Nieruchomości te różnią się między sobą obecnością różnych instalacji, różnych układów pomieszczeń i różnych wielkości – przygotowanie jest zazwyczaj i tak tylko jedno. Ważna w tym przypadku jest zarówno prezencja zewnętrzna, jak i wewnętrzna. Odpowiednie zademonstrowanie walorów znacznie zwiększa szansę na sprzedaż.

Do podstawowych czynności przygotowujących do sprzedaży zaliczymy skoszenie trawnika, przycięcie żywopłotu i zadbanie o wygląd drzwi wejściowych. Pierwsze wrażenie jest kluczowe, a wykonanie tych podstawowych czynności nie kosztuje nas wiele. Przygotowanie domu obejmuje również wykonanie odpowiednich zdjęć, w dobrym świetle, ukazujących dom w przejrzystej przestrzeni.

Aspekt promocji wizualnej ma również drugie dno. Wiedząc o tym, w jaki sposób przygotowuje się dom do sprzedaży warto zwrócić uwagę na kilka czynników, jeśli znajdziemy się po drugiej stronie – jako kupujący. Wówczas warto przesiać część informacji podawanych przez sprzedawcę i samemu ocenić stan domu lub… skorzystać z pomocy fachowca. Wtedy niezależnie od podejmowanych działań możemy podjąć rzetelną decyzję o ewentualnym zakupie. W tym celu warto skontaktować się z nami za pomocą numeru telefonu lub formularza kontaktowego. Chętnie doradzimy wybór odpowiedniej drogi, przeanalizujemy dostępne oferty sprzedażowe i wykorzystamy swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie, aby uzyskać optymalną pozycję negocjacyjną i uzyskać rozsądną cenę.

spokojna dzielnica bielska-białej

Dlaczego kupujemy domy na sprzedaż Bielsko? Bielsko-Biała? Bo warto!

W momencie podjęcia decyzji o przejściu na tzw. „swoje” zazwyczaj do wyboru są dwie możliwości – zakup lub budowa własnego mieszkania, lub zakup albo budowa własnego domu. Ostatnimi czasy cały rynek nieruchomości się rozwija, oferując coraz to lepsze wyposażenie w bardziej strategicznych lokalizacjach. Mieszkania i domy zachęcają swoimi walorami do zakupu potencjalnych kupców – niezależnie od tego czy są to domy jednorodzinne, bliźniaki  czy mieszkania w nowopowstałych osiedlach.

Wybór między domem, a mieszkaniem to inwestycja wieloletnia, która rzutować będzie w przypadku większości z nas na całe nasze życie.

Dlaczego warto zatem wybrać dom, a nie mieszkanie?

Pierwszym podstawowym argumentem za zakupem domu jest wolność na swoim własnym podwórku. Dom na obrzeżach miasta zapewnia swobodę, jakiej nigdy nie uświadczymy mieszkając w bloku czy apartamentowcu. Własny budynek z ogródkiem będzie zawsze stanowił dla nas własną przestrzeń, która będzie swoistym azylem przed trudami życia codziennego. Własny dom to możliwość ustalania własnych praw, niepodyktowanych przez spółdzielnię mieszkaniową – min. brak ciszy nocnej czy wspólnych kontenerów na śmieci.

Bardzo często argumentem przemawiającym za zakupem mieszkania jest jego niższa cena. Jest to złudne przeświadczenie. Czteropokojowy dom na przedmieściach możemy z powodzeniem zakupić w niższej cenie, aniżeli czteropokojowe mieszkanie o mniejszej powierzchni.  Przykładów takiego stanu rzeczy możemy znaleźć wiele.

Kolejnym argumentem przemawiającym teoretycznie za zakupem mieszkania jest jego lokalizacja – zakładamy bowiem, że mieszkanie będziemy kupować w centrum, lub w jego okolicach, natomiast dom zlokalizowany będzie w dzielnicy podmiejskiej. Warto w tym przypadku wziąć pod uwagę, że bardzo często szybciej do miejsca docelowego dojedziemy z obrzeży miasta, które nie są zakorkowane, niż z samego centrum, w którym będziemy zmuszeni wymijać liczne pojazdy.

Reasumując – dom na sprzedaż Bielsko to korzystne rozwiązanie

Biorąc pod uwagę wszystko za i przeciw, można śmiało stwierdzić, że korzystniejszym rozwiązaniem w perspektywie długofalowej jest zakup domu na obrzeżach miasta. Ten wybór to możliwość korzystania z ciszy, spokoju i uroków natury we własnym miejscu na ziemi.

bielsko-biała widok

MieszkaniaBielsko.net - Siedziba

ul. Emilii Plater 18a,
43-300 Bielsko-Biała

E-mail: biuro@mieszkaniabielsko.net
Tel: +48 530 588 622

Central GSM - Siedziba

ul. Emilii Plater 18a
43-300 Bielsko-Biała

E-mail: biuro@mieszkaniabielsko.net
Tel: +48 530 588 622

Jak do nas dojechać?
Oddział Bielsko-Biała

ul. Emilii Plater 18a

43-300 Bielsko-Biała

Adres e-mail: biuro@mieszkaniabielsko.net

Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny przed wizytą

+48 530 588 622
widok bielska-białej
zachód słońca bielsko-biała
tęcza bielsko-biała
tęcza bielsko-biała
Zadzwoń teraz!